پنج شنبه ١٧ آذر ١٤٠١
 


چاپ خبر Print

جلسه با قائم مقام علوم انسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری


باسمه تعالی

این جلسه با حضور فرماندهی محترم دانشگاه آقای دکتر حسنی آهنگر برگزار شد و در ابتدای جلسه دکتر بالایی توضیحاتی را در رابطه با ساختار ایجاد شده در وزارت علوم تحت عنوان قائم مقام علوم انسانی و همچنین فعالیت های صورت گرفته در دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام به صورت مختصر ارائه دادند و بیان داشتند که دانشگاه به حسب تکلیف و بذاعت در زمینه علوم انسانی تاکنون فعالیت داشته است.

در ادامه دکتر هراتی قائم مقام علوم انسانی وزارت علوم، اهمیت این جایگاه جدید ایجاد شده در ساختار وزارت علوم را تبیین نموده و اظهار داشتند: این جایگاه از آن جهت حائز اهمیت است که از به حاشیه رفتن علوم انسانی جلوگیری می کند و همه باید دست به دست هم بدهیم تا این جایگاه بتواند نقش واقعی علوم انسانی را در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی ایفا کند.

در ادامه دکتر حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه بیان داشتند که فضای علوم انسانی را باید بهتر و گسترده تر دید تا جایگاه اصلی علوم انسانی و نهاد علم در آن مشخص شود. برای این مهم هم باید ابتدا دانشگاه را تعریف کرد و مشخص کرد دانشگاه اسلامی چه ویژگی هایی دارد؟ نقش دانشگاه ها و به تبع وزارت علوم در تمدن سازی چیست؟ رکن اصلی در دانشگاه ها کیست؟ تولید فکر و تربیت نیرو در دانشگاه ها کار استاد است اما چه چیزی موجب جلوگیری از انحراف اساتید خواهد شد و آیین نامه ها در ترفیع و ارتقای اساتید چه نقشی می توانند ایفا کنند؟ بعد از تعریف دانشگاه باید دید در دانشگاه تراز اسلامی؛ نقش و جایگاه علوم انسانی چیست و آیا فی الحال در این جایگاه قرار داریم یا خیر؟

دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام در این راستا به طور کامل همراه بوده و هست و تمام سعی و تلاش خود را در جهت اعتلای علوم انسانی در راستای اهداف انقلاب اسلامی انجام خواهد داد که برای این امر در لایه مدیریت دانش فعالیت هایی صورت گرفته و برخی کارهای خوب نیز مانند احصاء مسائل کشور هم انجام شده است.

لذا در این جهت باید جبهه ای تشکیل شود و نقش هر کدام از نهادها و دانشگاه ها در آن مشخص باشد و به این ترتیب برنامه ای جامع برای پیشبرد اهداف عالی وزارت علوم طراحی کرد. برای این امر هم دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام به طور کامل همراه هست.


1401/03/07 - ٢٠:١٠ / شماره خبر: ٢٩٥٩ / تعداد نمایش خبر: 382
1401/03/07 - ٢٠:١٠ / Code: ٢٩٥٩ / Number: 382
 
 
 

خروج
«نشریات علمی مرکز»

              


آدرس: تهران - بزرگراه شهید بابایی - دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام 

  پست الکترونیکی: ist@ihu.ac.ir

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) می باشد.
همراهان این صفحه:13613